GÜNDEM

Eylül’e Kadar Teröre Aralıksız Darbe

Silahlı terör örgütü PKK/KCK’ye yönelik bu yıl Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde düzenlenen operasyonlarda 227 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı.

Türk Silahlı Kuvvetleri, terör faaliyeti yürüttüğünü tespit ettiği teröristlere yönelik operasyonları büyük bir hızla sürdürmekte. Operasyonlara Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve güvenlik korucularının da desteği de mevcut durumda. Güvenlik güçlerimiz özellikle de son dönemde ulusal güvenlik meselesi haline gelen terör örgütlerine yönelik her türlü imkanı seferber etmekte.

İnsansız hava araçları ile yerleri bulunan teröristler, kısa bir süre sonra hava ve kara operasyonları ile etkisiz hale getiriliyor. Açıklanan verilere göre bu yılbaşından beri 227 terörist etkisiz hale getirildi. Üstelik bu sayı sadece Diyarbakır, Şınak, Mardin, Batman ve Siirt için geçerli.

Örgütte Büyük Bir Panik Söz Konusu

Terör örgütüne katılımın azalması ve operasyonların hızlandırılması örgütte büyük bir panik yaratmış durumda. Şınak başta olmak üzere şuana kadar 250 teröristin teslim olduğu öğrenildi. Üstelik teslim olan teröristlerden birini 10 Ekim 2016 Ak Parti Dicle İlçe Başkanı Deryan Aktert saldırısında yer aldığı öğrenildi. Terör örgütünden ayrılan ancak teslim olmadan şehir merkezlerine inen teröristler de düzenlenen operasyonlarla yakayı ele veriyor.

Başa dön tuşu