EĞİTİM

41 şehit madencinin çocuklarının okul ücreti Milli Eğitim Bakanlığı tarafından karşılanacak!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Bartın Amasra maden kazasında hayatını kaybeden madencilerin çocuklarının eğitimiyle bakanlığın ilgilendiğini belirterek, “Burslar sağlayacağız, tüm eğitim ve kırtasiye masraflarını karşılayacağız. Onları asla yalnız bırakmayacağız.” diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Salonu’nda düzenlenen “İmam Hatip Okullarının Başarılı Örneklerinin Sergilenmesi ve Ödül Töreni” sergisinde konuşma yaptı.

41 ŞEHİDİN ÇOCUKLARI MEB’E EMANET

41 şehit madencinin çocuklarının okul ücreti Milli Eğitim Bakanlığı

Bakan Özer yaptığı konuşmada Bartın’da maden kazasında hayatını kaybeden işçilerin yakınlarına taziyelerini iletti. Olay anından itibaren yaraları tedavi etmek, barınma sağlamak ve gıda ihtiyaçlarını karşılamak için bölgede bulunduklarını söyleyen Özer, şunları kaydetti:

“Milli bakanlık olarak bugüne kadar 41 şehidimizin tüm çocuklarının eğitimini üstlendik. Milli Eğitim Bakanlığı olarak yavrularımızın tüm eğitim masraflarını karşılıyoruz. Burslar sağlayacağız ve tüm çalışma ve kırtasiye masraflarını karşılayacağız. Onları yalnız bırakmayacağız.”

Başa dön tuşu