EĞİTİM

ALES sınav giriş belgeleri yayınlandı mı? ALES sınavı ne zaman? ÖSYM ALES 2022 sınav giriş yerleri sorgulama ekranı

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) sınav yerleri araştırılmaya devam ediyor. ÖSYM tarafından açıklanması beklenen sınav yerlerinin ne zaman açıklanacağı araştırılıyor. Peki, 2022 ALES sınav giriş belgesi açıklandı mı? ALES sınav giriş belgeleri ne zaman açıklanır? İşte merak edilen sorunun yanıtı…

ALES sınavına katılacak olan adaylar giriş belgeleri hakkındaki araştırmalarını hızlandırdı. Akademik kariyer yapmak isteyen birçok kişi 20 Kasım 2022 tarihinde düzenlenecek olan sınava katılacak. Sınava için hazırlıklar devam ederken giriş belgeleri için yapılan araştırmalarda hız kazandı. Peki, 2022 ALES sınav giriş belgesi açıklandı mı?ALES sınav giriş belgeleri ne zaman açıklanır? İşte merak edilen sorunun yanıtı…

ALES SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı olarak bilinen ALES sınavı akademik kariyer yapmak isteyen kişilerin başvurduğu bir sınav çeşididir. Sınava katılan adaylar yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. 2022 ALES sınavı 20 Kasım 2022 Pazar günü gerçekleştirilecek.

ALES SONUÇLARI NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

20 Kasım tarihinde yapılacak olan ALES sınav sonuçları ise 9 Aralık 2022 Cuma günü açıklanacak.

ALES Sınav Giriş Belgeleri

ALES SINAVI SAAT KAÇTA YAPILACAK?

ALES sınavında sayısal ve sözel olmak üzere iki kategoride test yapılmaktadır. Sınav saat 10.15’de başlayacaktır. Adaylara toplam 150 dakika süre verilecek.

ALES SINAV GİRİŞ BELGELERİ ERİŞİME AÇILDI MI?

ALES sınav giriş belgeleri henüz açıklanmadı. Sınav giriş belgeleri almak isteyen adaylar ÖSYM’nin kendi sitesi üzerinde belgeleri ulaşabilirler. https://ais.osym.gov.tr internet adresine TC kimlik numaranız ve şifreniz ile birlikte giriş yapabilirsiniz.

Başa dön tuşu