GÜNDEM

İran’da sarığı düşürülmeye çalışılan molla boksör çıktı! Protestocu, boksör molladan hayatının dayağını yedi!

İran, Mahsa Amin’in ahlak polisince öldürülmesi sonrasında başlayan protesto fırtınası sürüyor. Protestolar son günlerde yeni bir boyut kazandı ancak bu kez medreseleri yakan, sokaklarda yürüyen mollaların sarıklarını indiren protestoculara beklenmedik bir yanıt geldi. İnternete düşen videoda, yolda yürüyen Molla’ya yaklaşan bir protestocu Molla tarafından tekmelenip dövüldü. Detaylara haberimizden göz atabilirsiniz…

22 yaşındaki Mahsa Amin’in ölümü İran’da büyük tepkiye neden oldu. Amin’in ölümünün ardından başlayan protestolar büyüyerek ülke geneline yayıldı. Ülkenin birçok yerinden destek verilen eylemlere yönelik protestolar günden güne farklı boyutlara ulaştı.

MOLLALARIN SARIKLARINI DÜŞÜRMEYE BAŞLADILAR!

İran’da tüm dünyada kadınları desteklemek için saç kesme akımı yapılsa da artık İran’da sokakta yürüyen mollaların sarıkları düşürülmeye başlandı. Göstericiler mollaların sarıklarını attığında, mollalar sessizce yere düşen sarıklarını almak yerine gitmeyi tercih etmekteydiler.

BEKLENMEYEN TEPKİ ALDI

Protestolar sürerken sosyal ağlarda paylaşılan son videoda protestocu şok edici bir tepkiye uğradı. Sokakta yürüyen bir mollaya yaklaşan adam, mollanın sarığını indirmeye çalışırken protestocu sert tepki aldı.

MOLLA BOKSÖR ÇIKTI

Boksör gibi kendisine yaklaşan protestocuyu döven Molla, protestocuyu sert bir şekilde darp etti.

Başa dön tuşu