EKONOMİ

Düşük faizli kredi çekme imkanı için başvuru koşulları açıklandı!

Düşük faiz ile birlikte kredi çekmek isteyen vatandaşların merakla bekledikleri başvuru şartları açıklandı. Bu kapsamda vatandaşlar yüksek enflasyonla mücadelelerinde kendilerini zorlamadan kredi haklarını rahatlıkla kullanabilecekler.

Yıllık yüzde 7,5 faizli ve azami 60 ay vadeli 500.000 liralık kredi ile vatandaşları bir nebze olsun rahatlatmak amaçlanıyor. Başvuruların Halk Bankası aracığı ile yapıldığı düşük fazli kredi çalışmasında krediden yararlanmak isteyenler için teminat şartının bulunduğu belirtildi.

Esnaf kredisi durumunda 5 yıl vade sınır konulurken esnaflar, dilerse bu süre beş yılın altına indirilebilecekler. Ödemeleri 3 ve 6 ay olarak belirlendiği kredi seçeneğinde duruma göre iki kefil talep edilebileceği kaydedildi.

Düşük faizli kredi çekme imkanı için başvuru koşulları

Başvuru şartları şimdilik belli ama krediyi kimlerin alabilecekleri merak konusu oldu. Konuyla ilgili açıklama yapan Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati, şunları söyledi:

“Esnaf ve zanaatkarların finansman ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile 60 ay vade seçeneği ve aynı zamanda yüzde 7,5’lik faiz oranıyla Halkbank vasıtasıyla kullandırılacak 100 milyar TL tutarındaki kredi paketi, Cumhurbaşkanı kararı ile yürürlüğe girecek. Ayrıca; Genç girişimciler için faizsiz kredi limiti 100.000 TL’den 300.000 TL’ye, yaş limiti ise 30’dan 35’e çıkarıldı.”

Başa dön tuşu