YAŞAM

Resmi Gazete’de yayımlandı! Hazine ve Maliye Bakanlığı’na personel alımı başladı! Son gün 23 Aralık 2022 iş arayanların başına talih kuşu kondu

Hazine ve Maliye Bakanlığı kendi bünyesinde personel alımı olacağını açıkladı. Resmi Gazete’de yayınlanan habere göre 25 stajyer Muhasebat Kontrolörü olarak işe başlayacak. İlana başvuru yapmak isteyenler için şartlar ve başvuru detayları haberimizde yer alıyor.

İş arayışında olanlara sevindirici haber geldi. Maliye Bakanlığı’nca yapılan açıklamaya göre 5 personel alımı yapılacağı duyuruldu. Son başvuru tarihi 23 Aralık 2022 olurken vatandaşlar ise başvuru şartlarını araştırmaya başladı. Stajyer Muhasebat Kontrolörlüğü giriş sınav duyurusuna ilişkin merak edilenler haberimizde

STAJYER MUHASEBAT KONTROLÖRLÜĞÜ GİRİŞ SINAVI DUYURUSU

SINAV YERİ VE TARİHİ

Ankara’da yapılacak olan sınav 4 oturumdan oluşmaktadır. 28 ve 29 Ocak 2023 tarihinde yapılacak sınav sabah ve öğleden sonra olarak farklı saatlerde yapılacak. Sınava girmeye hak kazanan kişilerin isimleri sınava 15 gün kala resmi internet sayfası üzerinden ilan edilecek. Adaylar sınav bilgilerine ilişkin detayları Kariyer Kapısı Platformu üzerinden inceleyebilir.

SINAVA BAŞVURU ŞARTLARI

Yazılı ve sözlü olmak üzere iki sınav gerçekleşirken yazılı sınavda başarılı olmayanların sözlü sınava girme hakkı yoktur.

GİRİŞ SINAV ŞARTLARI

– 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde ki bilgileri yerine getirebilmek

– En az dört yıllık ilgili bölümlerden mezun olmak

– 2021 ve 2022 yıllarında yapılan KPSS’den P48 sınav türünden en az 80 almak

– 35 yaşını doldurmamış olmak

– Daha önce giriş sınavına en fazla iki kere girmiş olmak

– Başvuru işlemlerini tamamlamış olmak.

SINAV BAŞVURU DETAYLARI

12 Aralık ve 23 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek olan başvurular e-devlet üzerinden Hazine ve Maliye Bakanlığı ya da Kariyer Kapısı Kamu ve İşe Alım sayfasından gerçekleşebilir. Başvurular elektronik ortamlardan gerçekleşirken Kariyer Kapısı üzerinden yapılmayan başvuruların ise geçerliliği olmayacak. E-devlet üzerinden yapılacak olan başvurular için mezuniyet bilgilerinin kayıt olması gerekirken aynı zamanda gerekli belgeleri de pdf yoluyla eklemek gerekir. Tüm işlemler sırayla yapıldıktan sonra “İşleminiz başarıyla gerçekleştirilmiştir” ifadesi görülmeyen her kayıt onaylanmamış demektir. Başvurunun tamamlanmasından sonra herhangi bir bilgi değişikliği yapılamaz olup güncellemede bulunamaz. 

BAŞVURUNUN GEÇERSİZ OLDUĞU DURUMLAR

-Başvuru işlemlerinin belirlenen tarihte yapılmaması

-Başvuru esnasında eksik evrak verilmesi

-Başvuruları Kariyer Kapısı üzerinden yapmamak

-Belirtilen şartlara uygunluk olmaması

-Başvuru bilgilerini eksik ya da yanlış girmek.

Başa dön tuşu