EKONOMİ

Dolar nereye kadar yükselecek? Uzman Selçuk Geçer açıkladı: ’35 TL olacak!’

Hızla yükselişte olan dolar ile ilgili insanlar araştırma yapmaya devam ediyor. Peki dolar gidişatı ile ilgili uzmanlar ne diyor? Tüm detaylar haberimizde.

Selçuk Geçer son dönemlerde dolar yükselişi ile ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulunuyor. Peki Selçuk Geçer dolar ile ilgili son olarak hangi açıklamaları yaptı? Dolar ne kadar olacak? Selçuk Geçer’in dolar açıklamaları ile ilgili tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

SELÇUK GEÇER DOLAR AÇIKLAMALARI

Selçuk Geçer dolar yükselişinin hızla devam edeceğini ve 35 TL bandına çıkacağını söyledi. İnsanları şaşırtan açıklamalar yapan Selçuk Geçer dolar ile ilgili aşağıyı gösterse de Euro ve sterlinin yukarıyı gösterdiğini, ABD enflasyonu frenlese de gelecek aylarda olağanüstü durumlar yaşanabileceğini belirtti. Selçuk Geçer açıklamasında şu sözlere yer verdi; ‘Dolar düşecek diyenler olsa da ben açıkça söylüyorum ki dolar bu şekilde yükselmeye devam edecek, Euro da öyle. Bu küçük yükselişleri saymaya gerek yok, durgunluktan korkmak gerekiyor, ekonomik dengelerin bu kadar bozuk olduğu günlerde büyük kırılmalar yaşanacak demektir. 

Selçuk Geçer Dolar Yükselişi Açıklaması

O kırılmanın doları 35 TL’ye kadar götüreceğini düşünüyorum. Türkiye enflasyonu kura uyarlarsak bugün dolar 35 TL’ye eşit. Bu durum ülkemizin belini kırar. Bu şekilde olursa firmalar 35 TL olarak değil 40-45 TL’ye göre fiyatlandırma yapmaya başlar ve enflasyon yükselmeye devam eder. Aynı zamanda asgari ücretin bir değeri kalmaz, alım gücü iyice düşmeye başlar, orta gelirli insanlar ortadan kalkar, Hindistan’daki kast sistemine benzer şeyler yaşanır. Bu sebeple sözlerimin arkasında olsam da Euro yükselmesi ve dolar düşmesi dünya için şu an olağan gibi durmuyor. Bizim ülkemiz için de makro ekonomik sorunlar geçerli. Böyle bir durumla karşılaşmak ülkemizi de kriz durumuna sokar.’ 

Başa dön tuşu