EKONOMİ

Bakanlık duyurdu, ödemeler başladı! 12 ay boyunca 7.200 TL destek almak için yapmanız gereken tek şey başvurmak! Bu tarihleri sakın kaçırmayın

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından dar gelirli vatandaşlara yeni bir yardım kampanyası başlatıldı. Bu kapsamda ihtiyaç sahiplerine 5.400 ile 7.200 TL arasında ödemeler yapılacak. İşte, söz konusu ödemelerle ilgili detaylar…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, dar gelirli vatandaşlara her ay düzenli olarak 5.400 TL ile 7.200 TL arasında yardımda bulunacak. Söz konusu yardımı almak isteyenlerin e-Devlet sisteminden başvuru işlemlerini tamamlaması gerekiyor.

ÖDEMELER BİR YIL DEVAM EDECEK!

İhtiyaç sahibi vatandaşlara desteklerini sürdüren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bu kapsamda vatandaşlara yeni bir yardım projesi hazırladı. 1 yıl boyunca devam edecek yardımlarda ihtiyaca göre toplam 5.400 ile 7.200 TL arasında ödeme yapılacak.

 sosyal destek ödemeleri

Söz konusu ödemeler aylık bazda ele alındığında yine ihtiyaç doğrultusunda 450-600 TL arasında değişecek. Sosyal yardımdan yararlanmak isteyenler başvurularını e-Devlet sisteminde yer alan bakanlığın sayfasından tamamlayabilecek. Ancak hane bazlı kabul edilen başvurularda her haneden bir kişinin başvuru yapma hakkı bulunuyor.

Başa dön tuşu