TEKNOLOJİ

Google, 2019’da sunmaya başladığı bir hizmetinden desteğini çekiyor!

Google sözcüsünün yaptığı bir açıklamaya göre 2019 yılında sunmaya başladığı bir hizmetten daha destek çekiliyor. Yazılım devi, Duplex on the Web hizmetini kullanımdan kaldıracağını duyurdu. Yemek sipariş etmeyi veya sinema bileti almayı kolaylaştıran söz konusu uygulamadaki otomasyon özellikleri bu ay itibariyle artık desteklenmeyecek.

Duplex on the WebGoogle’ın gündeminde Duplex on the Web ile ilgili bir kararı var. Yazılım devi, yemek siparişi vermeyi, sinema bileti almayı ve daha fazlasını kolaylaştırmak için tasarladığı Duplex on web’i kapatıyor. Google destek sayfasında yer alan bir nota göre Duplex on the Web ve uygulama tarafından etkinleştirilen tüm otomasyon özellikleri bu ay itibariyle destek almayacak.

GOOGLE DUPLEX’İ WEB’DEN KALDIRILIYOR


Notta “Duplex on the Web kullanımdan kaldırılmıştır ve Aralık 2022’den sonra desteklenmeyecektir. Bu tarihten sonra Duplex on the Web tarafından etkinleştirilen otomasyon özellikleri artık desteklenmeyecektir.” ifadesi yer almaktadır.

GOOGLE SÖZCÜSÜ AÇIKLAMA YAPTI

Bir Google sözcüsü de Duplex on the Web kararına ilişkin açıklama yaptı. TechCrunch’a bir e-posta gönderen bir sözcü, “Dubleks deneyimini geliştirmeye devam ederken, kullanıcı ve aynı zamanda geliştiricilerden ne anlamda bir geliştirme yapılabileceği bildirimlere yanıt veriyoruz” diye konuştu. Sözcü, “Yıl sonuna kadar, Duplex on the Web’i kapatmayı ve tüm çabalarımızı, insanlara her gün en çok yardımcı olan Duplex ses teknolojisindeki AI iyileştirmelerine odaklamayı planlıyoruz” dedi.

2019 Google I/O Geliştiricileri Konferansı’nda Google, Duplex teknolojisinin bir yan ürünü olan Duplex on the Web’i duyurulmuştu.

Başa dön tuşu