GÜNDEM

Resmi Gazete’de yayımlandı! Zincir marketler için harekete geçildi artık ürün fiyatları bakanlık sayfasında

Resmi Gazete’de yayımlanan zincir marketlere ilişkin flaş gelişme üzerine vatandaşlar araştırmalara başladı. Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında yönetmenlik üzerinde yapılan değişiklikler yayımlandı. Zincir marketler için alınan karar ve değişiklikler haberimizde yer almaktadır

Son dönemlerde gündem de olan zincir marketlerde ki ürün fiyatları üzerine değişiklikler yapıldı. Resmi Gazete’de yayımlanması üzerine alınan yeni karar zincir marketler satışa sundukları ürünlere ilişkin fiyatlar bakanlık tarafından sistemden aktarılacaktır. Bu durumda ise vatandaşların kolaylıkla fiyat araştırması yapması mümkün hale geldi.

ZİNCİR MARKETLERİNDE SON DAKİKA KARARI

Perakende Ticarette Uygulanacak İlke Ve Kurallar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete’de duyuruldu. Perakende ticaretin etkin ve sürdürülebilir rekabet şartları üzerinden gerçekleşen politikaların gelişmesiyle kamuoyuna aydınlatma metni yayınlandı. Fiyat karşılaştırılması yapılması üzerine imkan sağlanmasıyla beraber gıda perakende sektöründe hızlı tüketim mallarının satışıyla işgal edilmesiyle şube sayısı 200’den fazla olan zincir marketler için satışa sunulan ürünler için yeni yönetmenlik yayınlandı. 

zincir marketler resmi gazete

Başa dön tuşu