TREND HABERLER

Çaydanlıklarınızla birlikte içinizi karartmaya son! Sadece 1 dakikaya ihtiyacınız var! İşte kararan çaydanlığı cam gibi parlatacak yöntem

Çay birçoğumuzun günlük hayatta vazgeçemediği bir alışkanlıktır. Sabah kahvaltısı ile ocağa koyduğumuz çay neredeyse tüm gün boyunca ocağın üzerinde duruyor. Bu kadar sık kullanıldığı için de hemen kararıyor ve kireç kaplıyor. Peki, çaydanlık nasıl temizlenir? Kararan çaydanlık için hangi yöntemi uygulamak gerekiyor? İşte, sadece 1 dakikada çaydanlığınızı parıl parıl yapacak yöntem…

Kararan çaydanlığı yeniden parlatmak oldukça zor. Fakat evinizdeki birkaç ürünle uygulayacağınız formül ile çaydanlığınızı ilk günkü haline döndürmeniz mümkün. İşte, kararan çaydanlıklarınızı parlatmak için uygulayacağınız pratik yöntemler…

KARBONAT İLE SİRKEYİ KARIŞTIRIN

Sirke ve karbonatı uygun bir kabın içine koyun. Macun kıvamına getirdikten sonra sünger veya bez ile çaydanlığınızın dışını silin. Sildikten sonra çaydanlığınızı yaklaşık on dakika o şekilde bekletin. Ardından yıkayın.

LİMON TUZU

Çaydanlığınızın içine limon tuzu dökün ve üzerine su koyarak kaynatın. 15 dakika kadar kaynayınca kireçlerin yok olduğunu göreceksiniz. Ardından limon tuzuyla çaydanlığın dışını da iyice ovalayın ve duruladıktan sonra kurulayın.

ELMA SİRKESİ VE TUZ

Bir kaba elma sirkesini koyun ve üzerine birazcık da tuz ilave edin. Tuz sirkenin içinde çözünene kadar karıştırın. Ardından uygun bir bezle çaydanlığı temizleyin. Temizleme işleminiz sona erince çaydanlığı su ile durulayarak kurulayın.

 çaydanlık parlatma

ELMA KABUĞU

Elma kabuklarını çaydanlığınızın içine koyun ve üzerine su katın. Ardından 15 dakika kadar ocakta kaynatın. Kaynadıktan sonra çaydanlıktaki suyun çoğunluğunu boşaltın. Sonrasında bulaşık süngeri ile bir dakika çaydanlığınızı ovun.

Çaydanlığınızın içinin parlaması için hiçbir şekilde kimyasal ürün kullanmayın. Kimyasal maddelere başvurmak yerine bu yöntemler ile parlatmanız daha sağlıklı ve kalıcı bir çözüm olacaktır.

Başa dön tuşu