GÜNDEM

Sahte doktordan sonra şimdi de sahte fizyoterapist! Sosyal medyadan buldu, hayatı karardı !

Kendisini fizyoterapist olarak tanıtan G.K., belini çektiği Rahman E.’nin fıtığını patlattı. Tedavi yetkisi olmadığı belirlenen sahte fizyoterapiste 5 yıl hapis talebiyle dava açıldı.

Yetkisiz fizyoterapistin yanlış tedavisi sonucu bel fıtığı olan Rahman E.’nin hayatı karardı

FACEBOOK’TA FİZYOTERAPİST OLARAK TANITILAN KİŞİNİN YANLIŞ TEDAVİSİ NEDENİYLE HAYATI KABUSA DÖNÜŞEN RAHMAN E.’NİN HİKAYESİ

Bursa’da yaşayan Rahman E., bel fıtığı şikayetlerine rağmen tedavi görse de geçmeyince, Facebook’ta kendisini fizyoterapist olarak tanıtan bir kişi olan G.K.’ya başvurdu. Bir hafta arayla 4 seans alan E., yanlış tedavi sonucunda fıtığı patlamış ve omurilik sinirlerine baskı yaptı. Bu sonucun üzüntüsüyle, hayatı kabusa dönüştü ve belden aşağısı tutmayan Rahman E. 8 yıllık işinden olmuş ve ağır depresyon geçirmiş. G.K. diploması olmadığı halde tedavi etmiş olması nedeniyle 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştır.

 

DR

Rahman E.’nin hikayesi, yanlış tedavi uygulayan bir fizyoterapist tarafından ne kadar ciddi hasarlara neden olabileceğini göstermektedir. Bu olay, sağlık hizmetlerinde dikkatli olunması gereken önemli bir konudur. Sağlık hizmetlerinde, doğru tedavi uygulamak için profesyonel bir ekip ve yetkili bir kişiye başvurmak önemlidir. Bu olayda G.K. diploması olmadığından dolayı yetkisiz bir şekilde tedavi uygulamış olması, Rahman E.’nin sağlığının ciddi şekilde bozulmasına neden olmuştur.

Dava açılması sonucunda, G.K.’nın yaptığı yanlış tedavi nedeniyle Rahman E.’nin yaşadığı maddi ve manevi zararlar karşılık olarak giderilmeli ve G.K. hak ettiği cezayı almalıdır. Ayrıca, bu olayın benzerlerinin tekrarlanmaması için sağlık hizmetlerinde daha sıkı bir denetim yapılması gerekmektedir. Bu sayede, hastaların sağlıklarını ciddi şekilde tehlikeye atacak yetkisiz kişilerin tedavi uygulamaması sağlanabilir.

Başa dön tuşu