2017 ALES İlkbahar Dönemi Yayınlanan Soru ve Cevaplar

Mayıs 22, 2017, 17:17

7 Mayıs Pazar günü Türkiye genelinde gerçekleştirilen ALES İlkbahar Dönemi sınavı sonrasında ÖSYM tarafından her sınavın ardından olduğu gibi soru ve cevapları yayınlanacak.

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitime Giriş sınavı 7 Mayıs’ta Türkiye genelinde gerçekleştirildi. Milyonlarca adayın girdiği sınavın sonrasında ise soru ve cevaplar için bekleyiş başladı. Sonuçların açıklanmasından önce puanlarını hesaplamak isteyen adaylar yayınlanacak olan soru kitapçığı aracılığı ile hesaplamalarını yapacaklar. Öğrensi Seçme ve Yerleştirme Merkezi gerçekleştirdiği her sınavdan kısa bir süre sonra soruları ve cevapları online olarak yayınlamaktadır.

SONUÇLAR 8 HAZİRAN’DA

Gerçekleştirilen sınavın sonuçlarının 8 Haziran’da yayınlanacağı kurum tarafından duyuruldu. Adaylar için yayınlanması beklenen soru kitapçığı ve cevaplar ise genellikle sınavın gerçekleşmesinden 10-15 gün sonra paylaşılmaktadır. Yani tahminen 18-22 Mayıs tarihleri arasında ÖSYM’nin web sitesinde yer alacaktır. Şimdilik ise resmi kanaldan hiç bir soru ve cevabın yayınlanmadığı kurum tarafından açıklandı.

Yayınlanan Soru ve Cevaplar İçin Tıklayınız

“Burada beni ilgilendiren ne var?”


“Bunlarda ilginizi çekebilir”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.