2017 AÖL 3. Dönem Sonu Sınavı Ne Zaman Yapılacak? Giriş Belgeleri Ne Zaman Yayınlanır?

Mayıs 23, 2017, 15:49

Açık Öğretim Lisesi 2. dönem sınavları tamamlandı. Öğrenciler şimdi de 3. dönem sonu sınavı için bekliyorlar. Sınavın ne zaman yapılacağı ve giriş belgelerinin ne zaman yayınlanacağı ise belli oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın her sene gerçekleştirdiği Açık Öğretim Lisesi sınavlarına milyonlarca aday girmektedir. Lise eğitimine örgün eğitimde çeşitli nedenlerle devam edemeyenler, lise eğitimini daha sonra görmek isteyenleri için oldukça avantajlı olan AÖL’ün bu sene ikinci dönem sınavları tamamlandı. Adaylar şimdi üçüncü dönem sonu sınavları için heyecanlı bir bekleyiş içerisindeler. Şimdien derslerine çalışmaya başlayan adaylar bu dönem sonu sınavlarının ne zaman yapılacağını merak ediyorlar.

SINAV TARİHLERİ KESİNLEŞTİ

Sıradaki sınavlar 1 Temmuz – 2 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 2016-2017 eğitim öğretim sezonunun son sınavı olarak gerçekleştirilecek sınav ile mezun olanlar geçici mezuniyet belgelerini Halk Eğitim Merkezleri’nden temin edebilecekler. Devam edenler ise yenileme işlemleri için bekleyecekler. Sınavın giriş belgeleri ise sınava 15 gün kala yayınlanacaktır.

“Burada beni ilgilendiren ne var?”


“Bunlarda ilginizi çekebilir”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.