2017 Banka Sicil Affı Resmi Gazetede Yayınlandı Mı? Ne Zaman Yürürlüğe Girecek?

Mart 20, 2017, 23:36

Bankalardan kredi almak isteyen ancak kara listeye girenlere müjde! Bakanlık tarafından bir süredir üzerinde durulan sicil affının ne zaman resmiyet kazanacağı netlik kazandı.

Özellikle ticari işletme sahipleri iyi bilirler ki, bir işletmenin finansmanı ve likiditesi için krediler olmazsa olmazdır. Kredi almak ise ekstra bir yükümlülük olup kimi zaman ekonomik gidişat veya yatırım kararları neticesinde geri ödemesi zorlu olabilen maliyetlere yol açmaktadır. Kredi borcunun geri ödenmesindeki aksaklıklar ise bankaların size olan güvenini belirleyen kredi notunuzu düşürmektedir.

KARA LİSTEYE GİRİNCE

Kredi notunuz belirli bir seviyenin altına indiği takdirde ise kara listeye alınarak kredi almaktan muaf duruma gelmekte ve nakit ihtiyaçlarınızı karşılayamamaktasınız. Bu tarz finansman imkanlarından faydalanamamak ise işleri daha da çıkmaza sokabilmektedir. 2017 yılı itibariyle 12.5 milyonu aşkın kredi notu düşük kişinin sicili temizlenmeyi bekliyor.

SİCİL AFFI GELDİ!

Ocak Ayı sonu itibariyle Resmi Gazete’de ilan edilen Sicil Affı ile birlikte milyonlarca kişi kredi kartı borçları nedeni ile düşüşte olan sicillerini temizleyebilme şansına sahip olacaklar! Çalışmakta olduğunuz bankanın bireysel/ticari müşteri hizmetlerine başvururarak sicil affıyla ilgili işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Kredi borcunuzu 6 ay içinde ödediğiniz takdirde kara listeden kurtulabileceksiniz.

“Burada beni ilgilendiren ne var?”


“Bunlarda ilginizi çekebilir”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.