2017 DİB-MBSTS Sınav Soruları ve Cevapları Yayımlandı ÖSYM Tarafından Yayınlandı!

Mayıs 22, 2017, 17:17

2017 DİB-MBSTS sınavı sona erdi. Diyanet işleri Başkanlığı (DİB) Mesleki Bilgiler Seviye tespit sınavı soru ve cevapları yayınlandı.

ÖSYM önderliğinde 2017 DİB-MBSTS sınavı 8 Nisan Cumartesi günü gerçekleşti. Sınava giren adaylar sınav sonrasında yaptıkları doğru ve yanlışları göremek istediklerinden dolayı soru ve cevapların yayınlanmasını bekliyordu. Yapılan açıklamada 2017 DİB-MBSTS sınavı soru ve cevapları açıklandı. 

DİB-MBSTS Soru ve Cevapları Açıklandı

Uygulanan bu sınavın soru ve cevapları 9 Mayıs Salı saat:10:00 itibari ile açıklanacak. 10 gün süreyle adaylar https://ais.osym.gov.tr adresinden soru ve cevaplara rahatlıkla ulaşabilecekler. Adaylar TC kimlik numaraları ile yaptıkları tüm soruları ve cevapları görebilecekler. Buna bağlı olarak adaylar puanlarını hemen hesaplama şansı olacak. “Soru Kitapçığı Görüntüleme” ekranından sınavda kullandıkları soru kitapçığını bugün itibariyle görüntüleyebilecekler. 

ÖSYM tarafından açıklanan soru ve cevap kitapçığı adayların sonuçlar açıklanana kadar merakları da geçmiş olacak. Bu uygulama ile DİB-MBSTS sınavına giren adaylar verdikleri cevapları ÖSYM sayfasından açıkça belirtilecek. 

 

“Burada beni ilgilendiren ne var?”


“Bunlarda ilginizi çekebilir”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.