2017 İl Dışı Atama Takvimi

Nisan 18, 2017, 20:30

Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde eğitmen olarak çalışmakta olan öğretmenlerin il dışı atama süreci merak edildi. Her sene gerçekleştirilen il dışı atamalarının takvimi belli oldu mu?

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak eğitim kurumlarına atanan öğretmenler atamalar için gün sayıyor. Bulundukları kurumda belirli bir süre zorunlu çalışmalarını tamamlayan öğretmenler il değişimi için bu süre sonunda başvuruda bulunabiliyor. Bu sene de gerçekleştirilecek olan atama taleplerine ilişkin süreç tüm öğretmenleri heyecanlandırdı. İl dışı atamaları ile ilgili meraklı bekleyişi devam eden öğretmenlere tarih aralığı bildirimi yapıldı.

MEB’DEN NET TARİHLERE YÖNELİK BİLGİ GELDİ

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından koordine edilen il dışına atamalar için 2 Mayıs-30 Haziran tarihleri takvimde yer aldı. Bu süre içerisinde atama talebinde bulunan öğretmenler kurumlarıyla ilişiklerinin kesilmesiyle ilgili işlemleri ve atama talep ettikleri kurumun işlemlerini yürütecekler ve atanacaklar.

2017 İl İçi ve İl Dışı Atamaları 02 Mayıs – 30 Haziran 2017 tarihleri arasında öğretmenlerin il içi ve il dışı tayinleri yapılacak. 

2017 Özür Grubu Tayinleri (Yaz tatili dönemi) 01 Temmuz – 31 Ağustos 2017 tarihleri arasında öğretmenlerin özür grubu atamaları yapılacak.

“Burada beni ilgilendiren ne var?”


“Bunlarda ilginizi çekebilir”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.