2017 İşsizlik Maaşı Alma Şartları Neler

Nisan 18, 2017, 02:37

İşini kaybeden kişiler için kanunen koruma altına alınan işsizlik maaşını edinmek zor zamanlardaki işsizler için oldukça önemlidir peki bu ödenek nasıl alınabilir? Şartları nelerdir?

İşini çeşitli sebeplerle kaybetmiş olanlar için güvence olarak uygulanan işsizlik maaşı oldukça önemli bir gelir kaynağıdır. İşi olmayan kişiler bir geliri olmadan geçirdiği günlerde devlet tarafından sağlanan bu ödenekten faydalanabilmektedir. Ancak bu maaşı alabilmenin de bazı şartları bulunmaktadır. SGK tarafından düzenlemeleri yapılan işsizlik maaşının şartları nelerdir açıklandı.

2017 YILI İŞSİZLİK MAAŞI ŞARTLARI

İşsizlik maaşından faydalanabilmek için en temel şart kişinin işten kendi arzusu ile değil iş veren tarafından çıkarılmasıdır. Çeşitli sağlık sorunları veya işte çalışamam gibi zorunlu durumlarda da bu maaştan faydalanabilmek

2017 yılı itibariyle mümküdür. Ayrıca işten ayrılmadan önceki 120 gün boyunca primlerin düzenli olarak ödenmiş olması gerekmektedir. İşten çıkan kişi iş akdinin feshinden sonraki 120 gün içinde işsizlik maaşını almak için başvuru yapmalıdır.

“Burada beni ilgilendiren ne var?”


“Bunlarda ilginizi çekebilir”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.