2017 Referandum Sandık Görev Ücretleri Ne Zaman Ödenecek?

Nisan 18, 2017, 11:09

16 Nisan'da gerçekleştirilen referandumda sandık başında görev yapan kamu görevlileri ücretleri hakkında meraklı bekleyişteler. Sandık görevlilerinin ücretleri ne zaman yatırılacak?

Türkiye’nin 81 ilinde milyonlarca seçmenin oy kullandığı referandum süreci tamamlandı. Sandıklar açıldı, sayımlar yapıldı… Sonuç ise EVET çıktı. Bu süreçte sandık başında ise hem güvenlik hem de yönlendirmeleri yapmak üzere görevlendirilen kamu personelleri önemli bir görevi üstlendiler.

Şeffaflığın ve adaletin sağlanmasından sorumlu olan görevliler devlet personelleri arasından seçilerek sandık başına gçnderildiler. Bu görevlilere devlet tarafında bir ücret ödenecek ancak ne zaman ödeneceği merak konusu oldu.

ÜCRETLER NE ZAMAN ÖDENECEK

Sandık başkanı ve sandık görevlilerine eğitimli olup olmama durumlarına göre bir yevmiye verilecek. Verilecek olan bu yevmiyeler T.C. nüfus cüzdanının herhangi bir PTT şubesine ibrazı ile imza karşılığında alınabilecek. Ödemeler hakkında kesin bir tarih henüz duyurulmadı ancak Nisan ayının son haftasında yatırılması ile ilgili bildirimler söz konusu.

“Burada beni ilgilendiren ne var?”


“Bunlarda ilginizi çekebilir”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.