2017 Sicil Affı Düzenlemesinde Son Durum Ne? Hangi Bankalar Uyguluyor Hangisi Uygulamıyor?

Nisan 7, 2017, 17:15

Sicil affından yararlanmak isteyen kişiler artık bu affın çıkmasını istiyor. 2017 Sicil Affı düzenlenmesinde son dakika gelişmeler neler?

Bankalardan herhangi bir nedene bağlı ilişki içerinde olan kişler yine bazı nedenlerden dolayı zamanında yatırmadıkları paralar sebebiyle zor duruma düştüler. Bankalarla aralarında oluşan bu kötü durum onların sicillerini negatif etkilerken, affın çıkmasını beklemeye başlayan vatandaş artık bu yasanın uygulanmasını bekliyor. Müjdeli haber ise Başbakan’dan geldi. Binali Yıldırım 16 Nisan’ı bekleyin dedi.

Peki sicil affı düzenlemesinde son durum nasıl?

6 Ocak 2017 tarihinden başlayarak 6 aylık sürede bu borçlarını yatıranlar sicillerini hemen temzileyebilecekler. Kredi borcu veya kredi kartı borcundan dolayı sicilleri bozulanlar için son iki ay kaldı. Haziran’a kadar yatırılan tüm borçlar kişilerin sicilini de temizleyecek. Sicilleri temizlenen kişler artık istedikleri gibi bankacılık işlemlerini yapabilirler. 

Hangi Bankalar Uyguluyor? Hangisi Uygulamıyor?

 Merkez Bankası kayıtlarında yapılacak bu sicil temizliğini bankaların hiçbiri kendi sistemlerinde böyle bir düzeltme işlemi uygulamayacaklardır. Şuan için hangi bankanın bu durumu uygulayıp uygulamadığı belli değildir.  Ancak edinilen bilgiye göre şuan için hiçbir banka bunu kullanmıyor. 

“Burada beni ilgilendiren ne var?”


“Bunlarda ilginizi çekebilir”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.