2017 Sicil Affı Düzenlemesinde Son Durum Ne? Hangi Bankalar Uyguluyor?

Mart 28, 2017, 16:35

Sicil Affı ile ilgili olarak yapılan ilk duyuru ile adı kara listede yer alanlar oldukça sevinmişti. Resmi Gazetede yayınlanarak kesinlik kazanan sicil affı ile ilgili detaylar neler?

Sicil Affı ile ilgili olarak paylaşılan gelişmeler affın resmiyet kazanması ile durgunlaştı. İlk aşamalarda bankaların reddettiği ancak bakanlıkların resmi gerekçeler ile bankalara kabullendirdikleri af Resmi Gazete’de yayınlandı. 12.5 milyon kişinin faydalanmak için kolları sıvadığı aftan faydalanmak için anlaşmalı olunan bankaya giderek işlem başlatılabiliyor.

HANGİ BANKALAR, NASIL UYGULUYORLAR?

Aftan faydalanılması adına uygulanması gereken bir takım aşamalar var. Bunlardan birisi bankanın kara listesinde iseniz borcunuzu yapılandırmaya almanız olacak ve 5 ay taksitle bu borcu tamamlamanız gerekmektedir. Borç ödenmediği takdirde aftan faydalanmanız mümkün olamayacak ve borcunuzun yükümlülüğünü tek seferde almak durumunda kalacaksınız.

Bu nedenle yapılandırma için kararınızı ve bütçenizi iyi bir şekilde hazırlamanız gerekmektedir. Bu noktada ise kanuna aykırı bir durum söz konusu. Bankalar affın uygulanmasına yönelik pek sıcak davranmıyorlar. Şimdilik uygulama hiçbir banka tarafından yapılmıyor ancak resmi ilana karşı yükümlülüğün bulunması yargıya taşınabilir.

 

Kredi Sicil Affı Uygulanmaya Başladı mı? Hangi Bankalar Uygulamaya Başladı?

“Burada beni ilgilendiren ne var?”


“Bunlarda ilginizi çekebilir”

YORUMLAR

Yazıya 2 yorum yapılmış.

dolunay Mart 30, 2017

Utanmadan sıkılmadan yalan söylüyorsunuz,hangi banka sicil affını uyguluyor?Hiçbiri uygulamıyor bırakın özel bankaları devlet bankaları dahi uygulamıyor habercilik adına insanları yanıltıyorsunuz yalan söylüyorsunuz bunuda bilinçli yapıyorsunuz Allah sizleri nasıl biliyorsa öyle yapsın .

Mehmet eritme Mart 30, 2017

Dava açmayı düşünüyorum