Ana Sayfa / GÜNDEM / 2017 Sicil Affı Düzenlemesinde Son Durum Ne? Hangi Bankalar Uyguluyor?

2017 Sicil Affı Düzenlemesinde Son Durum Ne? Hangi Bankalar Uyguluyor?

Sicil Affı ile ilgili olarak paylaşılan gelişmeler affın resmiyet kazanması ile durgunlaştı. İlk aşamalarda bankaların reddettiği ancak bakanlıkların resmi gerekçeler ile bankalara kabullendirdikleri af Resmi Gazete’de yayınlandı. 12.5 milyon kişinin faydalanmak için kolları sıvadığı aftan faydalanmak için anlaşmalı olunan bankaya giderek işlem başlatılabiliyor.

HANGİ BANKALAR, NASIL UYGULUYORLAR?

Aftan faydalanılması adına uygulanması gereken bir takım aşamalar var. Bunlardan birisi bankanın kara listesinde iseniz borcunuzu yapılandırmaya almanız olacak ve 5 ay taksitle bu borcu tamamlamanız gerekmektedir. Borç ödenmediği takdirde aftan faydalanmanız mümkün olamayacak ve borcunuzun yükümlülüğünü tek seferde almak durumunda kalacaksınız.

Bu nedenle yapılandırma için kararınızı ve bütçenizi iyi bir şekilde hazırlamanız gerekmektedir. Bu noktada ise kanuna aykırı bir durum söz konusu. Bankalar affın uygulanmasına yönelik pek sıcak davranmıyorlar. Şimdilik uygulama hiçbir banka tarafından yapılmıyor ancak resmi ilana karşı yükümlülüğün bulunması yargıya taşınabilir.

 

Kredi Sicil Affı Uygulanmaya Başladı mı? Hangi Bankalar Uygulamaya Başladı?

2 Yorum

  1. Utanmadan sıkılmadan yalan söylüyorsunuz,hangi banka sicil affını uyguluyor?Hiçbiri uygulamıyor bırakın özel bankaları devlet bankaları dahi uygulamıyor habercilik adına insanları yanıltıyorsunuz yalan söylüyorsunuz bunuda bilinçli yapıyorsunuz Allah sizleri nasıl biliyorsa öyle yapsın .

  2. Dava açmayı düşünüyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir