2017 Sicil Affı İle Kara Listeden Çıkanlar Kredi Çekebilirmi Tüm detaylar

Mart 13, 2017, 23:55

Banka ve kredi kartı borcu olanlara af geliyor. Kara liste'den sicil affı ile çıkanlar her bankadan limitlerine uygun kredi temin edebilecek.

Kredi kartı ya da bankaya olan borcunu ödeyemeyen vatandaş bir süre sonra kara listeye alınır ve kara listeye alındıktan sonra herhangi bir bankadan kredi kartı çıkaramaz.Borcunu ödese bile bir daha kredi çıkaramayan vatandaşa bazı bankalardan müjdeli haber geldi.Bankalar kara listeden isimleri çıkardı.

Kara listeden çıkan vatandaşa kredi kartı çıkarma imkanı bile sundu.Kredi kartı kullanan ve bir süre sonra işin içinden çıkamayıp borcunu ödeyemeyen vatandaşlar kullandıkları bankanın af çıkarıp çıkarmadığını merak etmekte.

 Aftan yararlanmak için af tarihinden başlayarak 6 ay süre içinde borcunun hepsini ödemek zorunda.Aftan faydalanamayan vatandaşlar 5 yıl kredi kartı çıkaramayacak ve bankalardan yararlanamayacaktır. Kara listede durmaya devam edecektir.

Kara listeden çıkanlara kredi veren bankalar;

Kredi kartı borcu yüzünden bankaların kara listesine alınan vatandaşlara af çıkacak. Af günü tam belli olmadı. Fakat af gününden itibaren aftan yararlanmak isteyenler 6 ay içinde tüm borçlarını ödeyerek aftan yararlanabilir. Bunun dışında kara listede kalmaya devam edecek ve 5 yıl boyunca herhangi bir bankadan kredi kartı çıkaramayacaktır.

Kara listede olup olmadığınızı öğrenmek için Merkez bankasında isminizi sorgulatmanız gerekmektedir. Bankaların sıkıntıya düşürdüğü bu durumu yani bankanızın af uygulayıp uygulamadığını Merkez bankası aracılığı ile öğrenebilirsiniz.

 

kaynak : https://www.kredionline.net/kredi-sicil-affi-uygulanmaya-basladi-mi-hangi-bankalar-uygulamaya-basladi.h391

“Burada beni ilgilendiren ne var?”


“Bunlarda ilginizi çekebilir”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.