2017 Sicil Affı Uygulayan Bankalar Var Mı? Varsa Hangileri – Güncel Liste

Mart 29, 2017, 17:21

2017 Yılının Şubat ayı itibariyle yürürlüğe giren Sicil Affı Yasası'nı uygulayan bankalar hakkında son durum açıklaması yeniden gündemde!

 2017 Yılının Şubat ayında oluşturalan teklifin akabinde yasalaştırılan Sicil Affı, bankalara 2017 yılı öncesine ait kredi borcu olan vatandaşları yakından ilgilendiren bir konu olmakla beraber konuya ilişkin Şubat ayından bu yana henüz net bir açıklama gelmiş değil. 

 Sicil Affı Kimleri Kapsıyor?

 Şubat ayı itibariyle 2017 yılı öncesinde herhangi bir bankadan kredi çekmiş olan bir vatandaş ya da kurum, borcu nedeniyle kara listedeyse bahsedilen Sicil Affı’ndan yararlanabilecek. Yapılan bu açıklamanın ardından ise dikkatler vatandaşın, sicil affı uygulayan bankalardan hangisi ya da hangileri üzerinden bu yasadan yararlanabileceği konusuna toplanıyor.

 Sicil Affı Uygulayan Bankalar Var mı? 

 Sicil Affı’nın yasalaştırılması üzerine hükümetin, gerekli yaptırımların uygulanmasına yönelik bankaları uyarmasına rağmen henüz hiçbir banka bu yasayı uygulamış değil. Garip olan şu ki; hükümetin uygulamaya çalıştığı bu yaptırıma Sicil Affı’nın uygulanması beklenen ve devlet himayesinde olan Vakıfbank, Halk Bank ve Ziraat Bankası’nın da henüz uymamış olması. Önümüzdeki günlerde konuya ilişkin bir açıklama beklenirken, vatandaşın mağduriyeti ise bi süre daha devam edeceğe benziyor. 
 

 

“Burada beni ilgilendiren ne var?”


“Bunlarda ilginizi çekebilir”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.