2017 Sicil Affı çıktı mı Uygulayan bankalar hangileri Ne zaman uygulanacak

Nisan 10, 2017, 01:43

2017 Sicil Affı'nda son duruma ilişkin açıklama Başbakan Binali Yıldırım'dan geldi. Uygulayacak olan bankalar için gün verildi!

2017 Ocak ayı itibariyle yasalaştırılan sicil affına yönelik, hala hiçbir gelişme bulunmazken, mağdur vatandaşlara beklenilen açıklama Başbakan Binali Yıldırım’dan geldi. Daha öncesinde Sicil Affı Yasası’na ilişkin yapılan açıklamalarda, bankaların kara listelerinde bulunan vatandaş için bir umut kapısı aralanırken, sicil affının yasalaşmasına rağmen hiçbir banka tarafından uygulanmaması akıllarda soru işaretlerine neden olmuştu.

 Sicil Affı Yasası’nı Bankalar Neden Uygulamıyor?

Yasa haline gelen bu af sayesinde, kara listede bulunan vatandaşlar, borçlarını ödedikleri vaya taksitlendirdikleri takdirde, listeden çıkma imkanı bulacaklar. Kara listeden çıkan vatandaşlar, bankaların kredi gibi ödenek imkanlarından ise tekrar yararlanabilecekler. Ancak ne yazık ki devlet bankaları da dahil olmak üzere, bu affı hiçbir banka uygulamıyor. Bu durum için açıklama bekleyen vatandaşın imdadına ise Başbakan Binali Yıldırım yetişti.

 Başbakan Binali Yıldırım’ın Sicil Affı Açıklaması

Geçtiğimiz günlerde referandum sürecine ilişkin canlı yayında, basının sorularını yanıtlayan Başbakan Binali Yıldırım, Sicil Affı Yasası‘na yönelik açıklamalarda bulundu. Kendisine yöneltilen bankaların neden uygulamadığına yönelik soruya, Başbakan’ın yanıtı zaman vermek oldu. Sorulan soru için 16 Nisan Anayasa Referandumu’ndan sonra bu konuya kesinlik kazandırılacağını ifade eden Yıldırım, vatandaşı bir nebze olsun rahatlattı.

 

 

 

 

 

“Burada beni ilgilendiren ne var?”


“Bunlarda ilginizi çekebilir”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.