Ana Sayfa / GÜNDEM / 2017 sigara fiyatlarını görenler tövbe edecekler

2017 sigara fiyatlarını görenler tövbe edecekler

2017 sigara fiyatlarını görenler tövbe edecekler çünkü sigara fiyatlarına geçtiğimiz yıl yapılan zamdan sonra sigar almayı bırakan binlerce vatandaşa bu sene binlerce kişi daha katılacak. Bazıları sarma içiyorlar ama bazıları da sigara satın almak yerine parayı başka yerlere vermeyi akıl edip sigarayı bırakıyorlar. Sigara fiyatları ile sigarayı bırakanların sayısı her geçen gün artıyor ama ucuz olan sigaralara olan ilgi sonucu sigara içenlerin de sayısında artma meydana geliyor. İstatistiklere vurduğumuzda ise 2017 yılında yüz binlerce kişinin sigaraya bırakarak sağlıklı bir hayata yelken açması bekleniyor.

SİGARA YERİNE YEŞİLLİK ALMAK ÇOK DAHA MANTIKLI

Sigaraya verilecek para ile neler alabileceğini hiç düşünüz m? Örnek vermek gerekirse haftada bir paket içen bir tiryakinin örneğini verelim. Böyle bir şey imkansız gibi görünüyor ama yine de biz en iyi ihtimalleri göz önünde bulunduralım. Bir sigaranın yaklaşık fiyatı 15 TL segmentlerinde bulunuyor. Sizde bu para ile evinize yeşillik alabilir, meyve alabilir veya yıllarca biriktirerek akıllı telefon bile satın alabilirsiniz. İsterseniz araba bile almak mümkündür.

Bu yüzden 2017 sigara fiyatlarının artmasını ve binlerce, belkide yüz binlerce kişinin sigarayı bırakarak sağlıklı bir hayata yelken açmasını sağlamak istiyoruz. Siz sigaraların nasıl bir faydası veya zararı olduğunu düşünüyorsunuz? Bu sorumuza herkesin cevap vermesini bekliyoruz çünkü sigaraya verilecek para ile neler alabileceğiniz bir düşünün. Günde bir paket sigara içen birisi yılda en az 3500 TL gibi bir parayı çöpe atmış olur ki sigara ilen gelen hastalıklarda sağlık masraflarını ve diğer masraflarını hiç hesaplamadık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir