2017 Yılında Üniversite Öğrencilerine Af Çıkacak Mı?

Nisan 18, 2017, 20:18

2017 yılında Üniversite öğrencilerine af meclisten geçti,Resmi Gazete'de yayınlanması bekleniyor.

Üniversite öğrencilerine uygulanan aflar çok tartışılıp bu konuda fikir ayrılıkları oluşturmaktadır. Öğrencilerin çalışmasına engel olduğu düşünülen afların uygulanmasının öğrencileri tembelliğe  yönelttiği idda ediliyordu. Üniversitelere kayıtlarını yaptırmış fakat bazı sebeplerden üniversiteden ilişiğikesilmiş öğrencilerin sayısı gün geçtikçe artmaya başlamıştır. Okul hayatlarına geri dönmek isteyen binlerce öğrenci meclisten çıkan af kararının Resmi Gazete de yayınlanmasını bekliyor.

2017 Üniversite Öğrencilerine Af Müjdesi

Milli Eğitim Bakanlığı ve YÖK’ün ortak yaptığı çalışmada  kaç öğrencinin Üniversiteden ilişiğinin kesildiği tespit edildi. Üniversite de okulun düzenini bozan, eğitimi sekteye uğratan sebeplerden öğrenim hayatlarını yarıda bırakmak zorunda kalan öğrenciler mağduriyetlerinin giderilmesini talep ettiler. Öğrencilerin mağduriyetlerini dile getirmesine tepkisiz kalamayan Milli Eğitim Bakanlığı ve YÖK, öğrencilerin sene kaybı yaşamadan mağduriyetlerinin giderilmesine ilişkin çalışmalara başladı. Meclisten geçen öğrenci affının, Resmi Gazetede yayınanmasını bekleyen binlerce öğrenci için sevindirici haber, Cumhurbaşkanı’nın onayından sonra Resmi Gazete de yayınlanacak.

“Burada beni ilgilendiren ne var?”


“Bunlarda ilginizi çekebilir”

YORUMLAR

Yazıya 1 yorum yapılmış.


Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/habery/public_html/wp-content/themes/flatnews/comments.php on line 42
Osman umut Nisan 18, 2017

Bu haber doğru mu bana mail adresimden ulaşabilirmisiniz