28 Nisan Cuma Okullar Tatil Olacak mı?

Haziran 2, 2017, 17:53

Türkiye genelinde 8. sınıf öğrencilerinin gireceği TEOG sınavlarının ikinci dönem oturumları 26-27Nisan'da gerçekleştirilecek. Öğrenciler ise 28 Nisan Cuma günü tatil olacak mı merak etti.

Lise hayalleri kuran öğrencilerin sıkı çalışmalarının karşılığını alma zamanları yaklaştı. 26-27 Nisan’da gerçekleştirilecek olan Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş Sınavları (bilinen adı ile TEOG) sonucunda öğrenciler lise tercihlerini yapacaklar.

Sınavların gerçekleştirileceği oturumlar ve saatlerin ilan edilmesinin ardından akıllarda yeni bir soru belirdi. O da 26 Nisan Çarşamba ve 27 Nisan Perşembe günü gerçekleştirilecek olan sınavların sonrasında 28 Nisan Cuma günü tatil olarak haftasonuna bağlanacak mı oldu.

SAYILI GÜN KALDI, TATİL MERAK EDİLDİ.

Sınava yalnızca orta okul grubunun 8. sınıf öğrencilerinin gireceği süreçte okullar tatil olacak. Sınavların sonrasındaki haftasonu öncesi 1 günlük boşlukta tatil olacağına dair Milli Eğitim Bakanlığı bir açıklama yapmadı. Ancak bir neden olmaksızın bugünün tatil olmasının muhtemel olmadığı ve bu nedenle tatil yapılmayacağı düşünülüyor.

“Burada beni ilgilendiren ne var?”


“Bunlarda ilginizi çekebilir”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.