3 Haziran Evde Bakım Parası Yatan İller Güncel Listesi

Haziran 2, 2017, 16:33

Evde bakım parası için uzun süren bekleyiş sonunda bitti ve çeşitli illerde ödemeler yapılmaya başlandı. 3 Mayıs itibariyle evde bakım parası yatan illerin güncel listesi netlik kazandı.

Devletin sosyal ve toplumsal sorumluluklarından olan bakıma muhtaç kişilerin yaşamlarının desteklenmesi son yıllarda ağırlık ve önem kazandı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın da katkıları ile evde bakıma muhtaç kişilerin bakımını üstlenen kişilere bir maaş ödenmesine karar verildi. Bu maaştan faydalanmak için başvurularını yapanlar ödemelerini de almaya başladılar. İllerin ödeme tarihleri birbirlerinden farklılık göstermekteydi. Bu nedenle de 3 Mayıs tarihi itibariyle hangi illerde ödemelerin gerçekleştirildiği merak konusu oldu.

GÜNCEL LİSTE MERAK EDİLDİ

Bu ödeme aylık olarak gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle vatandaş yatırıldığında haberdar olmak ve bankaya giderek ödemesini temin etmek istemektedir. Mayıs ayı için ödemeleri iple çeken vatandaşlar için ise henüz bir ödeme yapılmadığı bilgisi geldi. Bu hafta içerisinde yatırılacak ücretlerin ödemeleri 2 Mayıs’a dek henüz gerçekleşmedi.

“Burada beni ilgilendiren ne var?”


“Bunlarda ilginizi çekebilir”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.