Ana Sayfa / GÜNDEM / 688 Sayılı KHK İle Göreve İade / İhraç Edilen Memur ve Öğretmenlerin Listesi Yayınlandı

688 Sayılı KHK İle Göreve İade / İhraç Edilen Memur ve Öğretmenlerin Listesi Yayınlandı

15 Temmuz Darbe Girişimi’nin ardından, OHAL kapsamında yapılan Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sonrası 688 sayılı KHK ile göreve iade ve ihraç edilen öğretmenler için karar verildi. Yeni KHK düzenlemesi ile özellikle MEB ve Sağlık Bakanlığı memurlarına yönelik alınan ihraç ve iade kararlarında, yüzlerce kamu memurunun akıbeti belli oldu.

688 Sayılı KHK Yayınlandı!

OHAL kapsamında FETÖ örgütüyle ilişki riski bulunan öğretmen ve memurların ihraç ve iade kararları, yeni çıkan 688 sayılı KHK ile netlik kazandı. Soruşturması tamamlanan öğretmen ve memurların risk taşımayan kesimi görevlerine iade edilirken, soruşturması devam edenler için ihraç kararı alındı. Anayasa Referandumu’nun sonlanmasıyla OHAL kapsamında ihraç ve iade kararlarına yönelik çalışmalar hızlandırılırken, soruşturmada yer alan kamu çalışanlarının ise meraklı bekleyişi devam ediyor.

Soruşturması sonlanan memur ve öğretmenler için olumlu sonuç alanlar göreve iade edilirken, olumsuz sonuç alanlar ise görevden ihraç edildi. Alınan karar doğrultusunda 688 Sayılı KHK İle Göreve İhraç/İade Edilen Memur Ve Öğretmenlerin Listesi ise Resmi Gazete’de yayınlandı.

688 Sayılı KHK İle Göreve İhraç/İade Edilen Memur Ve Öğretmenlerin Listesi İçin TIKLAYINIZ.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir