8 Mayıs 2017 Evde Bakım Parası (Maaşı) Yatan İller Güncel Liste

Mayıs 22, 2017, 17:08

Devlet tarafından bakıma muhtaç kişilerin bakımını üstlenen kişilere sağlanan Evde Bakım Parası'nın yatırılması için bekleyiş sürüyordu. 8 Mayıs'ta maaşın yattığı illerin güncel listesi netlik kazandı.

Devletin toplumsal sorumluluklarından birisi de bakıma muhtaç kişilerin bakımının koordine edilmesi ve desteklenmesidir. Yaşlıların ve engellilerin bakıma muhtaç durumda olmaları nedeniyle onların bir bakıcıya ihtiyaçları vardır. Bu bakıcılık görevini üstlenenler ise belirli bir maddi sorumluluk altında olduğundan devlet tarafından desteklenmektedir. Evde bakım parası adı altında sağlanan destek ise bu anlamda büyük önem taşımaktadır. Bu senenin ilk 6 aylık dönemi için 952,47 TL olarak çdenen evde bakım maaşının yattığı tarih ise ilden ile farklılık göstermektedir.

HENÜZ HİÇBİR İLDE MAAŞLAR YATIRILMADI

Aylık olarak ödenen bakım parasının her ayın ikinci haftasında yatırıldığı bilinmektedir. Kurum tarafından bu maaş iller arasında farklı tarihlerde yatırılmaktadır. Bu bilgi ise bu maaştan faydalananlardan edinilmektedir. Şimdilik hiçbir ilde maaşın yatırılmadığı bilgisine ulaşıldı ancak önümüzdeki günlerde maaşlar yatırılmaya başlanacaktır.

“Burada beni ilgilendiren ne var?”


“Bunlarda ilginizi çekebilir”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.