8 Mayıs 2017 Pazartesi Resmi Gazete yayınlanan KHK Tebliğ ve Yönetmelikler

Mayıs 22, 2017, 17:26

Olağanüstü Hal kapsamında Resmi Gazete'de son aylarda sık sık KHK, Tebliğ ve Yönetmelikler yayınlanmaktadır. 8 Mayıs 2017 tarihli Resmi Gazete'de yine kritik kararlar yer aldı.

Türkiye Cumhuriyeti kanun ve yasalarındaki temel değişiklikler Resmi Gazete’nin içeriğiyle duyurulduktan sonra yürürlük kazanmaktadır. Bunun haricinde çeşitli yönetmelikler, kanun hükmğünde karanameler ve tebliğler de Resmi Gazete aracılığı ile vatandaşlara duyurulmaktadır. Özellikle son dönemde içinde bulunduğumuz Olağanüstü Hal kapsamında yayınlanan Resmi Gazeteler kritik önem taşımaktadır. Yayınlanan KHK’lar ile birlikte çok sayıda kurumdan paralel örgüt bağlantılı personel ihracı ilan edilmişti. 8 Mayıs tarihli Resmi Gazete’de hangi KHK, yönetmelik ve tebliğin yer aldığı ise bu nedenle merak edilmektedir.

ÜNİVERSİTE YÖNETMELİKLERİNDE DEĞİŞİKLİĞİN SÜRECEĞİ DÜŞÜNÜLÜYOR

7 Mayıs Pazar tarihli Resmi Gazete’de İstanbul Aydın Üniversitesi ve Yüzüncü Yıl Üniversiteleri’nin yönetmeliklerindeki değişiklikler yer almıştı. Ayrıca çeşitli ilanlar da yeni gazete de yer almıştı. 8 Mayıs’ta yayınlanan Resmi Gazete’nin içeriğinde ise bir Kanun Hükmünde Karaname yer almıyor. Ancak üniversite yönetmeliklerindeki değişiklikler ve yine çeşitli yargı ilanları bulunuyor.

RESMİ GAZETE İÇİN TIKLAYINIZ

“Burada beni ilgilendiren ne var?”


“Bunlarda ilginizi çekebilir”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.