9 Mayıs 2017 Tarihli ve 30054 Sayılı Resmi Gazete KHK Sicil Affı Yayınlandı mı

Mayıs 22, 2017, 17:22

Günlük olarak yayınlanan ve önemli tebliğ ve ilanların yer aldığı Resmi Gazete'nin 30054 sayılı yayını bekleniyor. 9 Mayıs tarihli Resmi Gazetede Sicil Affı yayınlandı mı merak ediliyor.

Uzun süredir gündemde sık sık yer alan Sicil Affı konusu artık kesinlik kazanmaya başlıyor. Referandum sonrasında kesin adımların atılacağı 16 Nisan öncesinde sık sık söylenen affın resmiyet kazanması için ise Resmi Gazete’de yayınlanması gerekmektedir. Bu bağlamda aftan faydalanmak isteyenler gözlerini yayınlanacak olan Kanun Hükmünde Karanamelere çevirdiler. 

GÖRÜŞMELER OLUMLU SONUÇLANDI

TBMM’de gerçekleştirilen görüşmelerde Sicil Affı‘na dair önemli kararlar alındı. Esnafları sevindiren haber ise görüşmelerin olumlu olması oldu. Onay alan affın Resmi Gazete’de yayınlandıktan sonra resmiyet kazanacağı biliniyor. Ancak bunun öncesinde Cumhurbaşkanı’nın bu affa dair metni imzalaması ve onaylaması gerekmektedir. İmza atıldıktan sonra yayınlanacak olan af ile birlikte milyonlarca esnaf kirlenen sicillerini düzeltmek üzere bankaların yolunu tutacaklar.

Resmi Gazeteyi Okumak İçin Tıklayınız

“Burada beni ilgilendiren ne var?”


“Bunlarda ilginizi çekebilir”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.