Ana Sayfa / GÜNDEM / Abdulkadir Masharipov, Google Earth’ten Reina’yı incelemiş

Abdulkadir Masharipov, Google Earth’ten Reina’yı incelemiş

Reina’da katliam gerçekleştiren Masharipov, Reina’yı uzun bir süre boyunca Google Earth üzerinden incelediği ve mevcut konumunu etraftaki tüm detaylarına  kadar incelediği iddia edildi.

 

Reina saldırganının hala sorgusu devam ederken, tek kişilik hücrede tutulduğu ve uyumasının engellenerek çözülmeye çalışıldığı iddia edildi.

Reina saldırganı aynı zamanda alınan ifadeler de saldırıyı planlarken Google Earth kullandığını ve buradan detaylı inceleme yaptığını söylediği , iddia edildi.

İRAN’DA GÖZ ALTINA ALINMIŞ

Reina saldırganı  Abdulkadir Masharipov’un Türkiye’ye giriş yapmadan önce İran’da 20 gün boyunca gözaltında tutulduğu tespit edildi.  Abdulgadir Masharipov’un İran’da gözaltında tutulma sebebinin de sahte pasaport olduğu bildirildi.

 

OLAYLA İLGİLİ 28 TUTUKLAMA

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Mehmet Şenay Baygın tarafından terör örgütü DAEŞ mensuplarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, 41 şüpheli hakkında “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan gözaltı kararı verildi. Polis, 33 şüpheliyi gözaltına alırken emniyetteki işlemleri tamamlanan şüphelilerden 28’i “terör örgütü üyeliği” suçlamasıyla tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. 8 kişinin firari olduğu ve arama çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

 

OĞLU HALA KAYIP

Reina saldırganı Abdulgadir Masharipov’un 4 yaşındaki oğlu hala bulunamadı. Reina saldırısı sonrasın Abdulgadir Masharipov ve oğlu birlikte kaçmışlardı.

Oğlu ile ilgili iki iddia mevcut, bunlardan biri polis baskını olacağını düşündüğü ve çatışma çıkacağı düşüncesinde olduğundan dolayı oğlunu DEAŞ hücrelerine teslim ettiği oldu. Bir diğer iddia ise oğlunu DEAŞ kaçırdı ve konuşur ise oğlunu öldürmek ile tehdit ediyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir