Ana Sayfa / EĞİTİM / Açık lise sınavları zor şartlarda gerçekleştirildi

Açık lise sınavları zor şartlarda gerçekleştirildi

Açık lise sınavları zor şartlarda gerçekleştirildi ve öğrenciler tam anlamıyla işkence çekerek sınav yerlerine gittiler. Sınavların ertelenmemesi haberlere kadar taşındı ama çok genel düşününce sınavların iptal olmaması tam yerinde bir hareket oldu. Herkes giriş belgesini çıkartmış ve gelen okul tatilleriyle birlikte tatile gidecekler veya çalışanlar vardı. İstanbul’da çalışan kısmın yarısı Cumartesi veya Pazar günleri de çalışıyor. Dolayısıyla havanın kötü olmasından dolayı günlük olarak kar etmekte zorlanan işletmeler çalışanlarına izin vermek istemiyorlar.

Açık lise için izin alan veya sınav tarihlerine göre planlar yapanlar sınavın ertelenmesini istemiyordu ama ulaşımın sağlanamadığı bazı noktalara sınav kitapçıklarının veya öğretmenlerin bile gidemediği söyleniyordu. Bu haberlerin gerçekliği hakkında bir bilgi henüz gelmedi ama sosyal medyada en çok konuşulan konular arasında yer aldı diyebiliriz. MEB’in gerçekleştirdiği bu sınavlar ile binlerce öğrenci bu dönem veya gelecek dönem üniversite sınavlarına girmeye hak kazanacaklar.

AÇIK LİSE İLE ÜNİVERSİTEYE AÇILAN KAPI

Açık lise sınavlarından sonra üniversiteye giriş sınavlarında da başarılı olmak isteyen birçok insanın elbette ortaya koyması gereken bir çaba var. Açık lise okumak eğitiminizi kendiniz almak demektir. Dolayısıyla zor olacak ama sizde ders çalışıp eğitimlerinizi alabileceksiniz. Yorumlarınızı bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir