Açıköğretim Lisesi (AÖL) Sınav Sonuçları Açıklandı Sorgulama Sayfası

Mayıs 4, 2017, 02:01

Açıköğretim Lisesi'nin sınavlarına giren adayların meraklı bekleyişi sona erdi. Açıköğretim sınav sonuçları an itibariyle açıklandı ve sorgulama ekranı kullanıma açıldı.

Açıköğretim lisesinde okumakta olan öğrenciler 18-19 Mart tarihlerinde 2. dönem ara sınavlarına girmişlerdi. Türkiye genelinde milyonlarca katılımcının girdiği sınavdan sonuç bekleyen öğrencilerin meraklı bekleyişleri sona erdi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın gerçekleştirdiği sınavların sonuçları an itibariyle açıklandı ve kurum tarafından sorgulama ekranı da kullanıma açılarak öğrencilerin hizmetine sunuldu. Kayıt yenileme işlemleri de bu sonuçların resmi olarak açıklanması ile netlik kazandı.

KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ NE ZAMAN YAPILACAK

Açıköğretim Lisesi öğrencilerinin kayıt yenileme bu sene ikinci dönem için 8-18 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Yine Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi web sitesi üzerinden gerçekleştirilecek olan işlemler sınav sonuçlarına bağlı olarak yapılabilmektedir. Ayrıca mezun olan öğrenciler de Halk Eğitim Merkezleri’nden geçici mezuniyet belgelerini temin edebilirler.

AÖL SONUÇ SORGULAMA EKRANI

“Burada beni ilgilendiren ne var?”


“Bunlarda ilginizi çekebilir”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.