Anasayfa / Gündem / Adalet Bakanlığı CTE Genel Müdürlüğü’nden Fiili Hizmet Zammı Gerçekleştirilecek

Adalet Bakanlığı CTE Genel Müdürlüğü’nden Fiili Hizmet Zammı Gerçekleştirilecek

Adalet Bakanlığı’na bağlı bulunan Ceza ve Tevkifevleri genel müdürlüğü tarafından yayınlanan bir ilana göre fiili hizmet zammı gerçekleştirilecek.

Türkiye’de 2017’nin son dönemine girilirken birçok devlet kurumu 2018 için hazırlıklarını sürdürmeye devam ediyor. Bu anlamda kurumlar ayrıca gerçekleştirdikleri kamusal işler ile ilgili düzenlemelerini de yapıyor ve sırayla ilan ediyorlar. Resmi Gazete’de ilan edilen bu çalışmaların yanı sıra personel alımları ile ilgili olarak da aksiyonlar alınmaya devam ediyor. Bu kapsamda yayınlanan yeni biri ilana göre Adalet Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet vermekte olan Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü fiili hizmet zammı ile ilgili olarak bir bilgi paylaşımında bulundu.

FİİLİ HİZMET ZAMMI İLE İLGİLİ OLARAK YAPILAN DUYURU

Tavsiye :  Güz Masalı 30. Bölümünde Neler Oluyor?

Ceza ve Tevkifevleri Genel MüdürlüğÜ’nün yayımlamış olduğu duyuruya göre; Ceza İnfaz Kurumunda çalışmakta olan personellere fiili hizmet süresi zammı hakkı verildiğini ilanda duyururken, fiili hizmet zammı hakkının Ceza İnfaz Kurumlarında hükümlü ve tutuklularla doprudan yollar ile irtibat içinde bulunan bütün kadrolu ve sözleşmeli çalışanlar dahil olmak üzere herkese tanımlanacağı açıklandı.

RESMİ DUYURU METNİ;

“25.08.2017 tarihinde yayınlanan 694 Sayılı KHK’nin 153.Maddesinde Ceza İnfaz Kurumunda çalışan personele fiili hizmet süresi zammı hakkı tanınmış olup, bu haktan faydalanacaklar madde metninde sayılan ünvanlar ile Ceza İnfaz Kurumlarında hükümlü ve tutuklularla bilfiil irtibat içinde bulunan tüm kadrolu ve sözleşmeli personeller olarak belirtilmiştir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir