Ana Sayfa / YEREL / Ağrı Valisinin Açıklaması Yürekleri Burktu; Leyla Aydemir Kaçırıldı

Ağrı Valisinin Açıklaması Yürekleri Burktu; Leyla Aydemir Kaçırıldı

18 gündür kayıp olan Leyla Aydemir’in cansız bedeni dün bulunmuştu. Ülke genelinde üzüntü yaratan acı haberin sonrasında ilk açıklamalar Ağrı Valisi’nden geldi.

Ramazan Bayramı’nın ilk günü kaybolan ve 18 gün süren arama çalışmaları sonucunda dün cansız bedenine ulaşılan Leyla Aydemir’in ölümüne ilişkin ilk bilgiler Ağrı Valisi Süleyman Elban tarafından paylaşıldı. Ölümün nedenine ve ne zaman olduğuna dair detayları aktaran Elban, Leyla’nın darb veya yaralama ile değil açlıktan öldüğünü ifade etti. Yine olaya ilişkin kayıp mı kaçırıldı mı sorularını yanıtlayan Elban, kaçırıldığını söyledi.

MİNİK BEDENİ DERE YATAĞINDA BULUNDU

Elban’ın yaptığı açıklamalara göre otopsi sonuçları neticesinde Leyla’nın 8-10 gün içinde ölmüş olduğu tespit edilmiş. Yine otopsiden elde edilen sonuçlara göre Leyla’nın beklediği yerden 2-3 gün önce dereye götürülüp atıldığı ortaya çıktı. Otopsi sonuçları neticesinde istismar yada tecavüzün olmadığının tespit edildiğini ifade eden Elban, Leyla’nın vücudunda görülen kırmızı izlerin güneş yanıkları olduğunu ve herhangi bir darp yada hayvan yaralamasının olmadığını söyledi.

Leyla’nın ölüm nedenine ilişkin detayları aktaran Elban, küçük kızın 8-10 gün aç bırakılması nedeniyle öldüğünü aktardı. Olaya ilişkin gözaltının olduğu bilgisini de paylaşan Elban, kaçırılma mı kayıp mı sorusuna yanıtı ise kaçırılma oldu.

Bugün sabaha karşı otopsisi tamamlanan Leyla’nın cenazesi ailesine teslim edildikten sonra defnedildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir