Ana Sayfa / GÜNDEM / Ankara’da okullar bir gün süre ile tatil edildi

Ankara’da okullar bir gün süre ile tatil edildi

Ankara’da okullar bir gün süre ile tatil edildi ve bu durumu özellikle öğrenciler çok sevindiler. Ülke genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle zor durumlar yaşanıyor. Ulaşım da sorunlar yaşandığı için okullara Ankara’da bir gün süre ile eğitim arası kararı alındı. İstanbul’da şuan yağmur kendisini gösteriyor ama sabah saatlerinde çok daha büyük şeylerin olacağını tahmin ediyoruz. Ankara’da bu haberi duyan öğrenciler ise çok sevindiler. Bu durum sonucunda ise oldukça fazla bir durum araştırması yapılacaktır diye tahmin ediyoruz.

Yarın okullar tatil olduğu için öğretmenlerde bir gün ara ile tatil yapacaklar. Kar yağışı devam ederse Cuma günü de tatil olabilir ve öğretmenler 4 gün tatil yapabilir. Aslında büyük şehirlerde ilk gün hazırlıkların yapılması ve yolların açılıp sistemin oturtulması yüzünden ilk gün tatillerin olması çok yaygın bir durumdur. Sonuç olarak kar ile mücadele ediyoruz ve Ankara kar yağmadığı günlerde de soğuk olan bir şehrimizdir.

ankarada-okullar-bir-gun-sure-ile-tatil-edildi-haberi

Dolayısıyla alınan bu karar öğrencileri ve öğretmenleri sevindirdi. Okullarda yapılan bu tür hareketler hem öğrenciyi sevindiriyor hem de yaşanabilecek olumsuzluklara karşı bir önlem olarak karşımıza çıkıyor. Öğrencileri sevindiriyor derken ele almak istediğimiz şey soğuk havalarda yol derdinin olmayacağı ile alakalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir