AÖL (Açık Öğretim Lisesi) 3. Dönem Kayıt Yenilemesi Ne Zaman

Mayıs 22, 2017, 17:07

Milli Eğitim Bakanlığı'nca yapılan açıklamada, AÖL (Açık Öğretim Lisesi) 3. dönem kayıt yenileme tarihlerinin ne zaman olduğu duyuruldu.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi web sitesi üzerinden yapılan açıklama ile 2017 yılı Açıköğretim Lisesi 3. dönem kayıt yenileme tarihleri, öğrencilere duyuruldu. Yıl içinde 3 dönem olmak üzere gerçekleştirilen, AÖL kayıt yenileme işlemlerinin, 2017 yılı son dönem kayıt yenileme tarihleri belli oldu. Geride bıraktığımız hafta itibariyle 2. dönem sınavları gerçekleştirilen AÖL kayıtlarının, 3. dönem kısmı için aynı zamanda yapılan açıklamada, önemli noktalara değinildi.

3. Dönem Kayıt Yenileme Tarihi Ne Zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı’nca yapılan açıklamada 2017 yılı AÖL 3. dönem kayıt yenileme tarihleri, 8 Mayıs ile 18 Mayıs aralığı olarak belirlendi. Yapılan açıklamada öğrencilerin, 20 türk lirası olarak belirlenen kayıt ücretini, kamu bankalarından herhangi birine yatırmasının ardından, kayıt bürolarından ders seçimini yapabilecekleri duyuruldu. Kayıt yenileme için öğrencilere verilen bu 10 günlük süre zarfıyla birlikte ise MEB, 3. dönem sınavlarının 1 ile 2 Temmuz tarihlerinde yapılacağını da aynı açıklama ile duyurdu.

 

“Burada beni ilgilendiren ne var?”


“Bunlarda ilginizi çekebilir”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.