Ana Sayfa / YAŞAM / Apple’ın Amerika topraklarında üretim yapması çok zor

Apple’ın Amerika topraklarında üretim yapması çok zor

Apple’ın Amerika topraklarında üretim yapması çok zor çünkü Apple onlarca firmadan parça satın alıyor. Bununla birlikte telefonların üretildiği ve birleştirildiği birçok fabrika bulunuyor. Bu fabrikaları, üretim hattını ve parça üreticilerini de Amerika’ya taşımak gerekiyor. Böyle bir şeye zemin hazırlansa bile tedarikçilerin bu konudaki fikirleri oldukça önemli olacaktır çünkü bu firmaların sadece Apple ile değil birçok şirket ile ortak olarak çalıştığı ortaya çıkıyor.

APPLE TAŞINSA BİLE TEDARİKÇİLER HAYIR DİYORLAR

Zaten yabancı içerikli teknoloji sitelerinde ortaya çıkan çok ilginç haberler var. Bu haberlere göre naşta Lens Technologies olmak üzere Apple’ın parça tedarik ettiği onlarca firma Apple’ın şartlarını kabul ediyorlar. mesela Foxconn bu şartları kabul etse bile, ABD’ye taşınmayacaklarını belirtiyor. Bu durumda üretim hattının Amerika topraklarına çekilmesi bu alanda bir artı sağlamıyor. Apple’ı belkide zarara bile sokabilecek bu hareket için yeni bir plan yapılabilir veya yeni tedarikçiler ile anlaşılabilir.

Bu duruma da hiçbir şirketin sıcak bakmayacağını düşünüyoruz çünkü bu tür bir hareket sonucunda Apple’ın da patlama haberleri medyaya çıkabilir. Konu ile ilgili olarak merak edilenleri sizlere aktarmak için yapılması gereken ilk detayların kesinlikle ortaya çıkması gereken birçok detay olduğunu söylemek gerekiyor. Apple’ın Amerika topraklarına taşınmasını nasıl buluyorsunuz? Sizce bu mümkün mü? Yorumlarınızı aktarmanızı bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir