Asgari ücret artacak mı? Temmuz Ayında Asgari ücret ne kadar olacak

Mayıs 23, 2017, 15:31

Şu sıralar gündemin merkezine yerleşen, Temmuz ayında asgari ücretin artıp artmayacağı konusu tartışmalara neden oldu. Yetkililerden konuya ilişkin açıklama ise gecikmedi.

Gün gün değişen ülke gündeminin nabzını şu sıralar tutmasıyla tartışma konusu olan asgari ücrete Temmuz ayında zam konusuna, yetkililerden açıklama geldi. Son zamanlarda konuya ilişkin söylentilerin artması ve vatandaşın aklında yarattığı soru işaretlerine yanıt niteliği taşıyan açıklama ile Asgari ücrete zam konusu netlik kazandı.

Asgari Ücret Temmuz Ayında Artacak Mı?

2017 Temmuz ayı itibariyle asgari ücretin artacağı yönünde çıkan haberlere, yetkililerce yapılan açıklama ile yanıt verilirken, vatandaşa zammın söz konusu olmadığı kesin bir dille duyuruldu. Her yılbaşında asgari ücrete yapılan zammın, yıl ortasında yapılmasının söz konusu olmadığı ifade edilirken, Temmuz ayında bir başka zammın müjdesi verildi. Kamuoyuna yapılan bu açıklamada asgari ücrete zam yapılmayacağı duyurulurken, emekli maaşlarına ise 2017 Temmuz ayı itibariyle zam yapılacağı duyuruldu. 

2017 Temmuz Ayında Emekli Maaşlarına Zam Müjdesi!

Yapılan açıklamada emekli maaşlarındaki zamma değinilirken, emekli maaşlarına artan enflasyon oranında Temmuz ayında zam yapılacağı duyuruldu. Net zam oranının Temmuz ayında belli olacağının vurgulandığı açıklamada ise memur emeklilerine %2.7’lik zam öngörülürken, SSK ve Bağ-Kur emeklilerine %5’lik oranda bir zammın öngörüldüğü ifade edildi.

 

 

 

“Burada beni ilgilendiren ne var?”


“Bunlarda ilginizi çekebilir”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.