Ana Sayfa / GÜNDEM / Ataköy Camii: Ölü ve Yaralılar Var

Ataköy Camii: Ölü ve Yaralılar Var

Bakırköy Ataköy’de bulunan 5. Kısım Camii’de cenaze namazı kılınırken Camii’nin çatısı  cemaatin üzerilerine çöktü. Çatının çökmesi üzerine 10 kişi altında kaldı, altında kalanlardan bir kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi.

Olay yerinde bulunan İsmail Gülle olay ile ilgili açıklamalar da bulundu. ” enazeden önce çatı çökebilir diye anons yapıldı. Sonradan görevliler galiba fikir değiştirdi. Tekrar alana insanlar alındı ” dedi.

 

Trajik olay Bakırköy Ataköy’deki 5. Kısım Camii’de yaşandı. Camii’nin açılır-kapanır çatısı kar birikmesi üzerine cemaatin üzerine çöktü. Çökmenin olmasından kısa bir süre sonra olay yerine bir çok ambülans gönderildi

ÖLÜ VE YARALILAR VAR

Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu olay ile ilgili açıklamada bulundu. Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu ” 1 kişi öldü, 10’un üzerinde yaralı var ” açıklamasında bulundu.

ÇÖKEBİLİR ANONSU YAPILMIŞTI

Cemaatin içeri alınmadan önce çökebilir anonsu yapıldıktan sonra içeriye alındığı tespit edildi. Çökebilme riski olduğu belirtildiği halde neden insanların içeriye alındığı şuan için öğrenilemedi.

EN MODERN CAMİİ

İstanbul’da bulunan en modern Camii olarak görülen ve bilinen Ataköy 5. Kısım Camii, Türkiye’nin en büyük pergola sistemine sahipti. Çöken tentenin ise kardan çöktüğü ve kumanda ile açılır, kapanabilir olduğu söylendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir