Ana Sayfa / GÜNDEM / Atilla Taş Neden Serbest Kalmış? İşte Açıklanan O Sebep!

Atilla Taş Neden Serbest Kalmış? İşte Açıklanan O Sebep!

Bölücü terör örgütü FETÖ’nün medya yapılanmasına ilişkin açılan davalarda, dosyaların birleştirilmesine karar alınmıştı. Sanık sayısının çok olması sebebiyle kararların hızlı alınıp uygulanabilmesi adına böyle bir adım atılmıştı.

Dava sonucu neticesinde sanık Atilla Taş ve Murat Aksoy adli kontrol şartıyla tahliye edildi. Tahliyeleri gerçekleştirilen Taş ve Aksoy’un hiçbir şekilde yurtdışına çıkamayacağı ifade edilmiştir.

ÖRGÜT ÜYELİĞİ VE DARBEYE TEŞEBBÜS SUÇLARINDAN YARGILANDILAR

Atilla Taş, Murat Aksoy ve Davut Aydın, terör örgütü üyeliği ve darbeye teşebbüs suçlarından yargılanmıştı. Davada, tutuklulukta geçirdikleri süre ve suç vasfının değişme ihtimali sebebiyle zanlılar serbest bırakıldı. Aksoy ve Taş’ın ay içerisinde iki kere karakola giderek imza atmaları şartıyla serbest bırakıldığı da açıklanmıştır.

15 TEMMUZ’DA HEDEFİN MİT BİNASI OLDUĞU ÖĞRENİLDİ

Bölücü terör örgütü FETÖ, 15 Temmuz gecesi ülke yönetimini ele geçirmek için darbe girişiminde bulunmuştur. Örgüt üyeleri, Ankara’daki kritik noktaları bombalamış çok sayıda vatandaşın şehit olmasına sebebiyet vermişti. O kara geceyle ilgili detaylar her geçen gün daha da ince ayrıntısıyla öğrenilmektedir.

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada yeni bir bilgi edinildi. Darbe soruşturmasında yargılanan M.E., darbe gecesi saat 03.00’te MİT binasına operasyon yapılmasının planlandığını ifade etti. İtirafçı operasyonda MİT binasından silah kullanılması halinde örgüt üyelerinin de silah kullanmaya başvuracaklarını söyledi. Silah kullanma emrinin ise bizzat M.K. tarafından verildiği de itirafçı tarafından aktarılan noktalar arasındadır. 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir