Ana Sayfa / SİYASET / Avrasya Tüneli çoşku ve gururla hizmete açıldı

Avrasya Tüneli çoşku ve gururla hizmete açıldı

Avrasya Tüneli Cumhurbaşkanı, Başbakan ve birçok siyasi devlet adamının katılımıyla çoşku ve gururla hizmete açıldı. Bu tünel yaklaşık olarak 100 dakika süren yolu 10 dakikaya indirecek. Trafiksiz alanda yapılan bu tünel denizin metrelerde altında bulunuyor. Doğal afetlerde sığınak olarak da kullanılabilecek olan bu muhteşem projeyi birçok insan merak ettiği gibi bir anda önce buradan geçmek istiyor. Oldukça muhteşem detayların yer aldığı bu detayları merak ediyorsanız kesinlikle sizlere söylediğimiz her şeyi sonuna kadar okuyun.

Tünel’den geçiş ücretleri yeni yıl başlayana kadar 15 TL olacak ve buradan gelirin hepsi şehitlere verilecek. Şehit ile gazi yakınlarına verilecek olan bu para her ne kadar acıyı rahatlamayacak olsa da birçok konuda rahatlık sağlayacaktır. Tünelin uzunluğu rekor kırdığı gibi aynı zamanda hizmete açılan bu mega projeden sonra diğer projelerde hizmete geçecekler.  Bu tünelin özelliklerine resmi web sitesinden göz atabilirsiniz.

Tünelden geçiş ücretleri ise yıl başından sonra güncellenecek. Tahmini verilere göre minimum 100 bin aracın tüneli günlük olarak meşgul etmesi gerekiyor. Avrasya Tüneli Türkiye’nin mega projesidir ve gerçekten muhteşem bir projedir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir