Ana Sayfa / EKONOMİ / Bakan Müezzinoğlu’ndan kıdem tazminatına ilişkin son dakika açıklaması

Bakan Müezzinoğlu’ndan kıdem tazminatına ilişkin son dakika açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu,kıdem tazminatı düzenlemesi ile ilgili olarak “Önümüzdeki haftadan itibaren belirlenen taslaklar üzerinden işvereniyle,çalışanıyla,sendikalarıyla çalışacağız” dedi.

Bakan Müezzinoğlu’ndan Kıdem Tazminatı Açıklaması

NTV’nin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Bakan Müezzinoğlu, merak edilen kıdem tazminatı ile ilgili sorulara cevap verdi.Kıdem tazminatı ile ilgili yapılan düzenlemeleri anlatan Bakan Müezzinoğlu, çalışanın haklarının kasalalarında biriktiren işveren büyük sorun oluşturuyor açıklamasında bulundu.

Çalışanın %70 oanında hak kaybı olduğunu bunun için gerekli düzenlemelerin oluşturulacağını vurguladı. Çalışanın mağduryetinin daha fazla göz ardı edilemeyeceğini söyledi. Bakan Müezzinoğlu, hakkaniyetli ve şeffaf bir fon oluşturularak yeni bir sistem üzerinde çalışmalar yapacaklarını açıkladı. Önümüzdeki hafatadan itibaren taslaklar üzerinde çalışanıyla, işvereniyle ve sendikalarıyla çalışacaklarını,hak kaybının yaşanmaması için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Taşeron işçilerin kadro düzenlemeli ile ilgilide açıklama yapan Bakan Müezzinoğlu, çalışmalar olgunlaştıktan sonra hükümete göndereceğiz. Bu önümüzdeki ayların konusu, dedi. Haftaya pazar yapılacak olan Bakanlar Kurulu’nda çözüm takvimi belirlenince bu takvime göre çalışmalara başlayacaklarını açıkladı. Bakan Müezzinoğlu merak edilen tüm sorulara açıklık getirdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir