Ana Sayfa / DÜNYA / Barbaros Şansal’ın avukatı duyurdu: Tutuklandı

Barbaros Şansal’ın avukatı duyurdu: Tutuklandı

Barbaros Şansal’ın avukatı duyurdu. Türkiye’ye ağır laflar eden ünlü modacı Türkiye topraklarına ayak bastığı anda tutuklanmak üzere işlemleri başlatıldı. Yılbaşında Ortaköy’de meydana gelen terör saldırısında onlarca vatandaşımız ve yabancı turistler ünlü gece kulübü Reina’da hayatını kaybetmişti. Bunun üzerine sosyal medya hesaplarından video yayınlanan lafta ünlü modacı kendi söküğünü dikemezken Türkiye’ye ağır ithamlarda bulundu.

Videolarında sürekli olarak içeceklerini dile getiren Şansal’ı Türkiye’ye girdiğin anda büyük bir topluluk karşıladı. Topluluk Şansal’ı o kadar çok seviyormuş ki onu uçağın kapısında karşıladır. Bir anda karambole alınan Barbaros Şansal’ı arabaya bindirip olay yerinden uzaklaştırdılar. Linç girişiminden kurtulan Şansal’ın bugün son dakika olarak tutuklandığı haberi geldi.

Türkiye’ye karşı çok ağır cümleler kullanan modacının tutuklanması üzerine bizde hak ettiği ilgiyi gördüğüne dair bir başlık bıraktık. Tutuklama kararınıise modacı Şansal’ın avukatı Efkan Bolaç, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabı üzerinden açıkladı. Barbaros Şansal’ın “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçundan tutuklanması son dakika olarak istenmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir