Ana Sayfa / EĞİTİM / BES’ten Ayrılma Dilekçe Örneği

BES’ten Ayrılma Dilekçe Örneği

Daha önce uzun süre gündeme getirilen ancak uygulamasına bu sene 1 Ocak 2017 itibariyle başlanan BES gündemde. Otomatik olarak uygulanmakta olan ve uygulanan kişilerin maaşından prim ödmesi kesilen Otomatik Bireysel Sistemi’nden ayrılmak da mümkündür. Devlet tarafından desteklenen ve alınan primlere ilk senede devlet tarafından 1000 TL desteğin verildiği sistemden ayrılmak isteyenler dilekçe ile ayrılmak istediklerini beyan etmek zorundadırlar.

CAYMA HAKKINIZI KULLANABİLİRSİNİZ

Eğer otomatik bireysel emeklilik sistemi uygulamasından ayrılmak istiyorsanız size tanınan süre içerisinde cayma hakkınızı kullanmanız gerekmektedir. Cayma işleminin gerçekleşmesi ile beraber sizden kesilen primler ve varsa buradan eklenen katkı ve artışlar da size geri ödenecektir.

 DİLEKÇE ÖRNEĞİ

   BİREYSEL EMEKLİLİK CAYMA BİLDİRİMİ FORMU

Bildirimi Yapan Kişinin

Adı-Soyadı:

TC Kimlik No:

Telefon:

Adres:

Sayın Yetkili,

4632 sayılı Bireysel Emeklilik Tasarruf ve Yatırım Sistemi Kanunu kapsamında çalışanların otomatik olarak bir emeklilik planına dâhil edilmesini düzenleyen Ek 2. Maddesi gereğince ……..….. tarihinde emeklilik planına dâhil olduğum tarafıma bildirilmiştir. Sözkonusu kanunun aynı maddesinde yer alan cayma hakkımı kullanmak istiyorum. Bu hak kapsamında, ücretimden kesilen katkı paylarının, varsa hesabımda bulunan yatırım gelirleri ile birlikte on iş günü içinde tarafıma iade edilmesini talep ediyorum. TARİH

                                                                                                                                   AD SOYAD İMZA

Paranın yatırılacağı

Banka Adı:

Şube Adı:

Hesap No:

Iban No

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir