Anasayfa / Gündem / BİLSEM 14 Mart Cumartesi Sınavları corona virüs sebebiyle ertelendi mi?

BİLSEM 14 Mart Cumartesi Sınavları corona virüs sebebiyle ertelendi mi?

Türkiye’de kısa bir süre önce giriş yaparak yurt genelini paniğe sevk eden corona virüs sebebiyle eğitim-öğretime ve birçok sınava ara verildi. Alınan kararlardan sonra BİLSEM 14 Mart Cumartesi sınavları corona virüs sebebiyle ertelendi mi tartışmaları başladı.

Türkiye’ye de kısa bir süre önce giriş yapan ve 5 kişilik ailede rastlanan corona virüs konusunda ülkemizde kritik önlemler alınmıştır. Okulların tatil edilmesinden sonra açık öğretim sınavları ertelenmiş ve bu süreçte adaylar BİLSEM sınavının iptal edilip edilmeyeceğini de merak ediyorlar.

Tavsiye :  Payitaht Abdülhamid dizisinde Aliye Sultan karakterini Gökşin Saraç canlandıracak

BİLSEM’de öğretmen seçme ve atama tarihleri bir sonraki tarihe ertelendi. Bakanlığın yapmış olduğu açıklamalarda BİLSEM’e öğretmen seçme ve atama işlemleri ileri bir tarihe ertelendiğinden, atama sürecine ilişkin tarih verilmedi.

BİLSEM grup tarama sınavları iptal mi edilecek?

14-15 Mart 2020 tarihlerinde düzenlenecek uygulamalarda herhangi bir değişikliğe gidilmeyeceği belirtilmiştir. BİLSEM grup tarama sınavlarının daha ileri bir tarihe ertelendiği ve açıklamanın ilerleyen günlerde duyurulacağı açıklanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir