Booking.com Yasağı kalkar mı? Neden yasaklandı

Nisan 18, 2017, 12:47

Türkiye Seyahat Acenteları Birliği tarafından, birlik üyesi seyahat acentelerine karşı yapılan haksız rekabetin önlenmesi amacıyla Booking.com'un Türkiye'deki faaliyetleri durduruldu.

Mahkeme kararı ile durdurulan Booking.com’a ulaşmak isteyen tatilciler Türkiye ile ilgili tesislere ulaşamıyor. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği tarafından haksız rekabetin önüne geçmek için şikayet ettiği Booking.com, mahkeme tarafından Türkiye’deki faaliyetlerine tedbiren durdurma kararı verildi.

Booking.com’a Türkiye Yasağı

Hollanda menşeli olan Booking.com’un siyasi sorunlardan değil, Türkiye’de Türk vatandaşlara Türkiye’de sahillerindeki otelleri rezervasyon yapmasını şikayet ettiklerini belirten TÜRSAB Genel Sekreteri Çetin Gürcün, buna lkarşın mahkemenin haksız rekabet nedeniyle durdurma kararı verdiğini açıkladı. Booking.com’un karara itiraz edip temyize gideceği yönünde açıklama geldi.

Booking.com yaptığı açıklamada; Türk müşterilerinin tüm dünyadan konaklama karşılaştırma ve rezervasyon yapmalarını kolaylıkla yapabilmeleri yönünde hizmet sunduklarını ve sağlıklı bir rekabetin oluşmasına katkı sağladıklarını söyledi.

“Burada beni ilgilendiren ne var?”


“Bunlarda ilginizi çekebilir”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.