Ana Sayfa / SİYASET / Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Gündeme Dair Açıklama ve Dünya 5’ten Büyüktür Vurgusu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Gündeme Dair Açıklama ve Dünya 5’ten Büyüktür Vurgusu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT World kanalında katıldığı bir programda gündeme dair açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında dünyadaki adaletsizlikten yakınan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler’i eleştirdi. Dünyanın kaderinin beş ülkenin kararlarına bağlı olarak şekillenmemesi gerektiğini vurguladı. Bu durumun değişmesi gerektiğini, 15 geçici üyeliğin hiçbir çözüm getirmediğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünyada haklının bi önemi olmadığını, güçlü olanın haklı olduğu yargısının kabul edildiğine değindi ve bu tutumun değişmesi gerektiğini düşündüğünü aktardı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa’da düzenlenen yürüyüşü kastederek kendisinin idam kararını açıkladıklarını düşündüğünü söyledi. Yürüyüş sırasında açılan kendisinin, Putin’in ve Suudi Kralı’nın posterleri ile hedef gösterildiğini söyledi. Ayrıca Fransa’nın devlet radyosu olan Radio France’ın duvarlarına da kendi fotoğrafının asılmasına ve Fransa Polisinin bu duruma tepkisiz kalmasını anlamlandıramadığını belirtti. 

Konuşmalarında terör konusuna da değinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, terörün bitmesi için desteklenmemesi gerektiğini, bir terör örgütünü bitirmek için başka bir terör örgütünü silahlandırmanın yanlış bir strateji olduğunu, ülkelerin omuz omuza verip terörle mücadele etmeleri gerektiğine değindi. Ülkelerin terör örgütlerine yaptıkları silah yardımlarına karşı Türkiye’nin ciddi anlamda risk altında olduğunu vurgulayan Erdoğan, ülkelerin bu tutumunu acilen değiştirmeleri gerektiğini düşünüyor. Amerika’nın DEAŞ’ı yok etmek için PYD ve YPG’ye yaptığı 3500 tırlık silahları nasıl geri alacağı ise merak konusu. Erdoğan Amerika Birleşik Devletlerinin yaptığı ‘Terör sona erdiğinde silahları geri alacağız’ açıklamaları için bunun mümkün olamayacağını düşündüğünü aktardı.

Kaynak : https://www.tumhaber.com/gundem/cumhurbaskani-erdogan-trt-world-foruma-gundeme-dair-cesitli-aciklamalarda-bulundu-h400.html

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir